خانه » مقاله ها » تغذیه » خواص نوشیدن آب زیاد
خواص نوشیدن آب زیاد

خواص نوشیدن آب زیاد

. توانایی ذهنی تان را افزایش می‌دهد

نوشیدن بیشتر آب ثابت کرده است که به افراد در بهبود توانایی‌های شناختی و عملکرد مغزشان کمک می‌کند. از سوی دیگر، کم آبی بدن ظرفیت مغز برای حافظه کوتاه مدت را کاهش می‌دهد.

۲. باعث بهبود عملکرد فیزیکی تان می‌شود

شواهد زیادی ثابت می‌کند که کم آبی بدن و مصرف کم آب با کاهش عملکرد ماهیچه‌ها و توانایی‌های ورزشی فرد در ارتباط است. مصرف صحیح آب به افزایش عملکرد فیزیکی به واسطه پمپاژ قلبی بهتر کمک می‌کند، خون را سیال‌تر نگه می‌دارد و انتقال اکسیژن به ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد.

۳. به خروج سموم بدن کمک می‌کند

نوشیدن مقدار کافی آب به حذف مواد سمی بدن از طریق عرق و کلیه‌ها کمک می‌کند. آب متعادل کننده بدن تان است و نقش فلاشر را بر عهده دارد و بدن تان را از پس ماند‌های سمی که توسط عضلات و ارگان‌های بدن تولید می‌شوند پاک نگه می‌دارد.

۴. به کاهش وزن بدن تان کمک می‌کند

درست متوجه شدید! نوشیدن آب بیشتر به شما کمک می‌کند تا وزن اضافی بدن تان را از دست بدهید. برخی مطالعات ثابت کرده است که افرادی که مصرف آب شان را در حین رژیم غذایی کاهش وزن افزایش داده اند نسبت به کسانی که در سطح نرمال نگه داشته اند وزن بیشتری را از دست داده اند.


۵. خطر حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد

مصرف آب بیشتر به سیال بودن جریان خون کمک می‌کند. این کمک مانع تشکیل لخته‌ها در عروق خونی می‌شود و از قلب حمایت می‌کند که اکسیژن کافی به مغز این ناحیه حیاتی برساند، و در نتیجه از سکته مغزی جلوگیری می‌کند.

۶. باعث بهبود عملکرد روده‌ها می‌شود

یبوست در افرادی که کمتر از میزان مورد نیاز بدن شان آب مصرف می‌کنند شایع است. پزشکان به عنوان اولین عامل پیشگیری از یبوست افزایش مصرف آب را به بیماران خود توصیه می‌کنند.

۷. ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد

نوشیدن آب بیشتر خطر ابتلا به سرطان‌های خاصی مانند مثانه و روده بزرگ را کاهش می‌دهد. همچنین پی برده شده است که خطر ابتلا به سرطان سینه را نیز کاهش می‌دهد.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*