خانه » مقاله ها » تغذیه » فواید سلامتی چای ماسالا
فواید سلامتی چای ماسالا

فواید سلامتی چای ماسالا

موارد ذکر شده در زیر بهترین مزایای سلامتی چای ماسالا است :

از سرما خوردگی و گرفتگی بینی جلوگیری می کند :

خاصیت ضد التهابی ، ضد قارچ و ضد باکتریایی چای ماسالا از سرماخوردگی و احتقان بینی جلوگیری می کند. میخک و زنجبیل تقویت کننده ایمنی نیز به شما کمک می کند تا سرفه را دور نگه دارید. مطمئناً یک لیوان چای ماسالا در روز باعث می شود احساس عاری از سرماخوردگی به وجود بیاید. اگر از سرماخوردگی رنج می برید ، یک لیوان چای ماسالا باعث می شود احساس بهتری پیدا کنید و زودتر بهبود پیدا کنید.

خواص ضد التهابی :

تمام ادویه های مورد استفاده در تهیه این نوشیدنی با هم کار می کنند و تأثیر عمیقی بر بدن دارند. چای ماسالا دارای اثرات ضدالتهابی است که بیشتر از زنجبیل حاصل می شود . مطالعات نشان می دهد زنجبیل تأثیر مثبتی در کاهش التهاب در بدن دارد. میخک ماده دیگری است که دارای تأثیرات مشابهی است. این دو ادویه همچنین به عنوان داروهای ضد درد موثر شناخته شده اند.

انرژی را افزایش می دهد :

چای سیاه عنصر اصلی چای ماسالا است. این کافئین دارد که انرژی شما را تقویت می کند. در حالی که کافئین به تنهایی در مقادیر بیش از حد اثرات منفی دارد ، اما سایر ترکیبات چای ماسالا آن را متعادل می کنند. این ماده محرک طبیعی و سالم است که می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از آن استفاده کنید.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند :

برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. میخک و دارچین شما را قوی تر می کند. این خط دفاع را ایجاد می کند که اجازه عبور عفونت ها را نمی دهد. کیفیت دارویی این نوشیدنی خوشمزه ، آن را به یکی از محبوب ترین نوشیدنی های سلامتی تبدیل کرده است.

کاهش افسردگی و اضطراب :

چای ماسالا به عنوان یک نیرو بخشی عمل می کند و از افسردگی و اضطراب رهایی می دهد. محتوای کافئین موجود در چای ماسالا به بازگرداندن احساس انرژی و نشاط کمک می کند. هل موجود در چای ماسالا به کنترل احساس تغییر نوسان کمک می کند. شروع یک روز با یک فنجان چای ماسالا شانس روز بد را کاهش می دهد.

کنترل فشار خون :

چای ماسالا همچنین می تواند در رفع مشکلات مربوط به فشار خون کمک کند. اگر نوساناتی در فشار خون دارید ، ممکن است چای ماسالا راه حل برای شما باشد. این ماده دارای خاصیت آرامبخش بر روی خون است. این امر به تنظیم گردش خون در بدن کمک می کند و از این طریق از نوسان در سطح فشار خون جلوگیری می کند.

پیشگیری از سرطان :

تحقیقاتی وجود دارد که نشان داده است که خاصیت آنتی اکسید کننده چای ماسالا می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند. زنجبیل ، دارچین و هل دارای خاصیت پیشگیری از سرطان هستند. سلولهای سرطانی با افزایش تعداد سلولهای شورشی و به سایر سلولهای سالم و DNA آسیب می رسانند. با چای ماسالا به طور مرتب می توانید این موضوع را بررسی کنید.

متابولیسم را بهبود می بخشد :

متابولیسم سریع برای تناسب اندام و سالم بودن بسیار مهم است. این نشانه ای است که تمام اندام های بدن به خوبی کار می کنند. مهمتر از همه ، این نشان می دهد که مواد غذایی به خوبی هضم می شوند و توسط بدن مورد استفاده موثر قرار می گیرند. با مصرف روزانه چای ماسالا می توان کل فرآیند هضم را بهبود بخشید. این مطمئناً در مدت زمان کوتاهی متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

از نفخ جلوگیری می کند :

به دلیل رژیم غذایی ضعیف ، غذایی که می خوریم همیشه به راحتی هضم نمی شود. ترکیبات موجود در چای ماسالا به هضم غذا کمک می کند. با تقویت هضم ، این نوشیدنی مانع از اضافه شدن هوا یا آب اضافی به معده می شود. این امر نفخ یا گاز را کاهش می دهد. از طرف دیگر ، داشتن دو فنجان چای ماسالا هر روز می تواند به شما در کاهش چند کیلو کمک کند. بنابراین برای کاهش وزن نیز توصیه می شود.

پیشگیری از دیابت :

یکی از شایع ترین شرایط امروز دنیا ، دیابت است . عاقلانه است که از قبل خود را با روش های پیشگیری تجهیز کنید. ترکیبات موجود در چای ماسالا دارای خواصی هستند که به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می کند. این کار را با افزایش حساسیت انسولین در بدن انجام می دهد. همچنین باعث کاهش قند خون می شود. 

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*