خانه » مقاله ها » مقاله های عمومی » زمان های استفاده کمپرس گرم و کمپرس سرد
زمان های استفاده کمپرس گرم و کمپرس سرد

زمان های استفاده کمپرس گرم و کمپرس سرد

از دردهای عضلانی گرفته تا رگ به رگ شدن تا سردرد و موارد دیگر دانستن زمان استفاده از یخ یا زمان استفاده از گرما می تواند باعث بهبودی شما شود و درد را تسکین دهد.

پیچ خوردگی : یخ

گرما معمولاً بلافاصله پس از آسیب دیدگی، بدون توجه به رگ به رگ شدن یا کشیدگی بد است. هرگونه صدمه ای که گرم و متورم باشد ، در صورت گرم شدن می تواند متورم شود ، اما اغلب می توانید از یخ استفاده کنید.

 

گرفتگی قاعدگی: گرما

یک کمپرس گرما برای کمک به دردها و پریودهای شما بسیار بیشتر عمل می کند. در مطالعات نشان داده شده است که گرما برای دردهای قاعدگی بهتر است. گرفتگی های قاعدگی در اثر انقباض طولانی مدت و دردناک رحم ایجاد می شود. گرما باعث شل شدن عضله و بهبود جریان خون می شود و در نتیجه درد را تسکین می دهد.

 

سردرد: یخ یا گرما

درمان صحیح به نوع سردرد شما بستگی دارد. سردردهای ناشی از تنش می توانند از گرما درمانی استفاده کنند ، که به شل شدن عضلات تنگ در سراسر گردن و فک کمک می کند. سردردهای سینوسی همچنین می توانند از گرما درمانی برای کمک به گرم شدن مجاری بینی و شل شدن برخی از ترشحات ساخته شده بهره مند شوند. میگرن یا سایر سردردهای ناشی از عروق ، با استفاده از سرما درمانی ، واکنش بهتری نشان می دهند.

 

کبودی: یخ

هر لحظه که لکه ای سیاه و آبی ظاهر شد ، هر ساعت پس از وقوع آسیب اولیه ، به مدت ۱۵ دقیقه یخ را به محل کبودی بمالید. بسته های یخ می توانند به بهبودی کبودی کمک کنند ، تورم را کمتر و درد را تسکین دهد.

 

کشیدگی عضله: گرما

اگر این یک آسیب حاد باشد ممکن است مفید باشد ، اما برای سفتی و درد عضلات ، گرمای مرطوب حاصل از دوش آب گرم می تواند کمک بزرگی به شما کند. گرما زمانی مفید است که سفتی طولانی مدت در مفصل یا عضله ایجاد شود. این باعث شل شدن عضلات و تاندون ها می شود و می تواند علائم ماندگار مربوط به سفتی را برطرف کند.

 

آرتروز: یخ یا گرما

بهترین درمان برای آرتروز ممکن است به علائم شما بستگی داشته باشد. شرایط آرتروز شامل پوشیدن غضروف در سطوح مفصلی مفصل است. با فشرده سازی و اصطکاک کافی در اطراف این مفاصل ، می توانید التهاب زیادی در مفصل ایجاد کنید. این التهاب همچنین می تواند منجر به درد و گرفتگی عضلات اطراف مفصل آرتروز شود. گرما ممکن است برای شل شدن عضلات سفت مفید باشد ، اما یخ برای درمان التهاب داخل مفصل گزینه بهتری است.

آفتاب سوختگی: سرما

کمپرس سرد می تواند به کاهش درد و تورم ناشی از طولانی ماندن در آفتاب (یا نزدن ضد آفتاب!) کمک کند. برای تسکین سریع ، کمپرس سرد حوله ای (نه یخ) استفاده کنید تا سوختگی شما تسکین یابد.

 

گلو درد: یخ یا گرما

اگر با گلودرد سر و کار دارید ، می توانید از داروهای احتباس کننده احتمالی استفاده کنید. نوشیدن چای یا سوپ داغ یا خوردن یخ یا بستنی هر یک از این موارد می تواند به بهبود علائم شما کمک کند. غرغره راه ساده و موثر دیگری برای تسکین درد است.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*