خانه » مقاله ها » مقاله های عمومی » خواص درمانی تره فرنگی
خواص درمانی تره فرنگی

خواص درمانی تره فرنگی

تره فرنگی یکی از گیاهان بسیار مفید برای بدن می باشد که باید آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. تره فرنگی دارای ویتامین A, K می باشد که برای چشم و استخوان بسیار مفید می باشند. در این بخش به خواص درمانی تره فرنگی پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

 

ویتامین A؛ فراتر از سلامت چشم

اضافه کردن تره فرنگی به رژیم غذایی کمک می کند تا از تامین شدن بخشی از میزان نیاز روزانه بدن به ویتامین A اطمینان حاصل کنید. مصرف یک فنجان تره فرنگی ۱,۴۸۴ واحد بین الملل ویتامین A داشته که معادل ۶۴ درصد از نیاز روزانه بانوان و ۴۹ درصد از نیاز روزانه مردان است. دریافت ویتامین A کافی از طریق رژیم غذایی، به رشد و نمو سلول های قرمز خون برای حمل اکسیژن و سلول های سفید خون برای مبارزه با عفونت ها کمک می کند. ویتامین A همچنین به شبکیه ( بافتی در چشم برای تشخیص نور و رنگ ) برای عملکرد چشم تحت شرایط کم نور یاری می رساند.

ویتامین K برای خون و استخوان

تره فرنگی مقدار فراوانی ویتامین K دارد. ویتامین K برای تمام بافت ها در بدن مفید بوده و و به تنظیم جریان خون کمک می کند و این درحالیست که سطح پایین این ویتامین در بدن منجر به خونریزی می شود و تاثیر منفی بر سیستم گردش خون خواهد گذاشت. دریافت میزان کافی از این ویتامین همچنین باعث فعال شدن استئوکلسین می شود که پروتئینی ضروری برای سلامت استخوان است. یک فنجان تره فرنگی حاوی ۴۲ میکروگرم ویتامین K بوده که معادل ۴۷ درصد از میزان مصرف توصیه شده روزانه برای بانوان و ۳۴ درصد برای مردان است.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*