خانه » مقاله ها » مقاله های یوگا » فعالسازی چاکرای سوم
فعالسازی چاکرای سوم

فعالسازی چاکرای سوم

دوست ندارید قبل از آنکه بدانید فعالسازی چاکرای سوم چطور انجام می‌شود، کمی از خصوصیات چاکرای سوم بدانید؟ اگر جوابتان مثبت است، کمی خصوصیات این چاکرا را باهم بررسی می‌کنیم.

عنصر اصلی چاکرای سوم، آتش است. آتش به معنای قدرت درونی و تقویت سیستم هاضمه است.

رنگ چاکرای سوم، زرد است. زردی مانند رنگ خورشید.

چاکرای سوم در زبان سانسکریت به مانیپورا معروف است. مانیپورا به معنای گوهر درخشان است. این چاکرا چند انگشت بالاتر از ناف و در ناحیه دیافراگم قرار گرفته است. چاکرای سوم به خاطر قرارگیری در محل دستگاه گوارش، بر فرآیند هاضمه و متابولیسم بدن هم تأثیر می‌گذارد.

وقتی احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید یا حس قدرتمند و هدفمند بودن دارید، یعنی چاکرای سوم شما باز و سالم است. در صورت عدم تعادل در فعالیت چاکرای سوم عزت‌نفس پایینی را تجربه خواهید کرد و ممکن است در تصمیم‌گیری و تغییر شرایط مشکلات زیادی را تجربه کنید.

 

نور آفتاب

نور آفتاب تأثیر زیادی بر چاکرای سوم دارد. برای اینکه فعالیت چاکرای خورشیدی را به حد مطلوبی برسانید، خودتان را در مقابل نور آفتاب قرار بدهید. دستانتان را از هم بازکنید، چشم‌هایتان را ببندید و اجازه بدهید که انرژی آفتاب چاکرای خورشیدی‌تان را فال کند و به آن انرژی ببخشد.

استفاده از رنگ زرد

اگر مطالب مربوط به چاکراها را دنبال کرده باشید، حتماً می‌دانید که چقدر رنگ‌های مربوط به هر چاکرا روی سطح فعالیت آن‌ها تأثیرگذار است. همان‌طور که می‌دانید چاکرای سوم، از رنگ زرد انرژی می‌گیرد. به همین دلیل خوب است که برای فعالسازی چاکرای سوم از رنگ زرد و طلایی زیاد استفاده کنید. گل‌های زرد مانند آفتابگردان تأثیر زیادی روی سطح فعالیت چاکرای خورشیدی دارد. یادتان نرود که چند دست لباس زرد در کمدتان داشته باشید.

تکرار حرف O

تکرار حرف انگلیسی O باعث تحریک چاکرای سوم می‌شود. می‌توانید برای تحریک چاکرای خورشیدی، درحالی‌که نشسته‌اید نفس عمیق بکشید و هنگام خروج بازدم حرف o را تلفظ کنید. حداقل ۵ دقیقه این تمرین را انجام دهید.

گرما

فعالیت چاکرای خورشیدی تحت تأثیر گرما افزایش خواهد یافت. سعی کنید خودتان را گرم نگه دارید. مخصوصاً در زمستان‌ها خوب است که از سونای بخار برای گرم نگه داشتن خودتان و تنفس سلول‌های پوستتان استفاده کنید. این کار تأثیر مطلوبی بر فعالسازی چاکرای سوم خواهد گذاشت.

رژیم غذایی

برای فعالسازی چاکرای سوم می‌توانید از رژیم غذایی خاصی استفاده کنید. اضافه کردن موز، تخمه آفتابگردان، سیب‌زمینی شیرین، کدوتنبل، برنج قهوه‌ای، عدس، فلفل رنگی، مرکبات، جو دوسر، گلابی و ذرت به رژیم غذایی می‌تواند فعالیت چاکرای خورشیدی را متعادل کن

 

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*