خانه » مقاله ها » مقاله های یوگا » فعالسازی چاکرای ششم
فعالسازی چاکرای ششم

فعالسازی چاکرای ششم

اگر چاکرای ششم مسدود باشد

ضعف حافظه یکی از پیامدهای مهم مسدود شدن چاکرای ششم است. افرادی که چاکرای ششم فعالی ندارند، بیش از اندازه روی حوزه منطق و قیاس پافشاری می‌کنند و توانایی ادراک الهامات و منابع فراطبیعی را ندارند.

این افراد به اختلالات خواب دچارند و نمی‌توانند از محیط پیرامون‌شان لذت ببرند. میگرن، سینوزیت، مشکلات بینایی، مشکلات شنوایی و گاه اختلالات مغزی مانند سکته‌ها و تومورها می‌توانند از پیامدهای بسته بودن چاکرای ششم و اختلال در آن باشند.

به احساسات‌تان توجه کنید و آن‌ها را ابراز کنید.

یکی از مهم‌ترین راه‌های فعالسازی چاکرای ششم، اهمیت دادن به احساسات است. شما باید بتوانید احساسات‌تان را تقویت کنید و به آنها به عنوان یک منبع الهام نگاه کنید. احساساتتان را جدی بگیرید و آنها را یادداشت کنید.

می‌توانید درانتهای روز یادداشت‌هایی که در طول روز داشتید را بازبینی کنید. به احساسات‌تان قبل از وقوع حادثه‌هایی که درروز تجربه کرده‌اید توجه کنید. چنددرصد آنها با نوع حوادثی که تجربه کردید مطابقت داشتند؟ این بررسی هوشیارانه می‌تواند خودآگاهی شما نسبت به احساسات‌تان را افزایش دهد.

موسیقی درمانی کنید.

موسیقی یکی دیگر از راه‌های فعالسازی چاکرای ششم است. بسیاری از روانشناسان از اثرات درمانی موسیقی در بازکردن چاکرای ششم حرف زده‌اند. سعی کنید از موسیقی‌های خاصی که بر امواج مغزی شما تاثیر می گذارد استفاده کنید.

ماساژدرمانی

یکی دیگر از روش‌های فعالسازی چاکرای ششم، ماساژ محل چاکرا است. گفته می‌شود ماساژ محل چاکرای ششم و یا ضربه‌های آرام به آن می‌تواند چش سوم شما را تحریک کند و موجب فعال شدن آن شود.

استفاده از رنگ‌ها، سنگ‌ها و اهمیت به تغذیه

هرچیزی که رنگ ارغوانی دارد می‌تواند در فعالسازی چاکرای ششم شما موثر باشد. سعی کنید در محیط اطراف‌تان از این رنگ استفاده کنید. مخصوصا در مواقعی که به مراقبه و عبادت مشغول هستید.

سنگ لاجورد و یا یاقوت آبی تاثیر خوبی روی چشم سوم دارند. می‌توانید از خواص انرژی بخش این دو سنگ هم در فعالسازی چاکرای ششم بدن‌تان کمک بگیرید.

تمشک، آلو، شاه‌توت، انگور بنفش و درکل هر نوع میوه و غذایی که رنگ بنفش و ارغوانی دارد در فعال کردن این چاکرا تاثیرگذار خواهد بود.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*