خانه » محصولات » معرفی کتاب » معرفی کتاب های مخصوص یوگا در آکادمی یوگا مازندران
معرفی کتاب های مخصوص یوگا در آکادمی یوگا مازندران

معرفی کتاب های مخصوص یوگا در آکادمی یوگا مازندران

 

از طریق نوشته ها، تجربیات و فلسفه یکی از استادان بزرگ یوگا میتوانید آنچه یوگا میتواند به ارمغان آورد را کشف کنید.
کتاب حاضر مجموعه ای از تمرینات زیبای یوگا را به صورت گام به گام از زبان استاد آیینگر معرفی میکند. ایشان حکمت به دست آمده از متون کهن یوگا و درس هایی که در سفر زندگی آموخته است را بیان میکند و نگرش خود نسبت به نتایج درخشان معنوی و جسمانی ناشی از انجام تمرینات یوگا را با شما به اشتراک میگذارد.
یوگا برای لذت بردن، برای آرامش درونی و برای زندگی.

 

 

نویسنده ی کتاب به آموزش طراحی کلاس های یوگا در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته، تمرین های مختلف سازگار با کودکان، زنان و سالمندان و سیکل های مناسب برای سلامت روح و روان، تقویت چاکراها و سه دوشای اصلی در آیورودا می پردازد.

 

ورزشکارها همیشه در معرض آسیب ها و تکرار آسیب ها هستند، و آسیب ها بدن ورزشکار و در نتیجه عملکرد او را ضعیف میکنند. بنا بر این صد در صد سالم ماندن برای هر ورزشکاری اهمیت حیاتی دارد. استاد آیینگر با شناخت دقیق بدن و روح انسان تکنیک های یوگای خاصی برای ورزشکارها تنظیم کرده است. کتاب یوگا برای ورزش ها نشان میدهد یوگا چگونه به بدن و ذهن آموزش میدهد و به ورشکارها کمک میکند چابک تر، نیرومندتر و متمرکز تر شوند. یوگا به ورزشکارها تعادل، قدرت و انعطاف پذیری باور نکردنی می دهد و به پیش گیری از آسیب ها و درمان آن ها فوق العاده کمک میکند.

 

چرا یوگا را با دیوار تمرین میکنیم؟ دیوار به عنوان یک تکیه گاه توانایی ایمنی و دقت را در انجام تمرین های یوگا افزایش میدهد و به شما کمک میکند که عضلات و مفاصل را راحت تر در راستا و شکل صحیح خود قرار دهید و حفظ کنید دیوار علاوه بر اینکه به اجرای درست وضعیت ها کمک میکند به نوعی تمرین شما را به چالش میکشد تا زمانیکه با دیوارتان دوست نشده اید برای سنجیدن وضعیت بدن خود در تمرین ها نه تنها زمین یک تکیه گاه افقی را دارید بلکه زمانی که با دیوار تمرین میکنید یک تکیه گاه عمودی عالی نیز برای سنجش خواهید داشت

کتاب «کریا یوگا در آب» نوشته کملا نیر(سوامی نیبرتاناندا)؛ مربی رسمی اتحادیه یوگا و عضو انجمن بین‌المللی درمانگران یوگا، به‌تازگی با ترجمه راضیه افخمی به بازار نشر عرضه شده است. با استفاده از این کتاب، یوگی‌های مجرب و نیز افراد تازه‌کار قادر به درک چگونگی انجام تمرینات داخل استخر و همچنین شیوه‌ای که قادر باشد آن را تبدیل به عملی آگاهانه یا «کریا» نماید، خواهند بود. این کتاب به علاقه‌مندان یوگا کمک می‌کند که نه تنها بدن، بلکه ذهن را نیز بهبود بخشند

کتاب پرتویی بر پرانایاما از لحاظ اداراک وجود جزئیات جامع و سبک نوشتاری اثری بدیل است.هیچ کتابخانه ی یوگایی در جهان نمی تواند بدون وجود این کتاب کامل باشد و هیچ تمرین یوگایی بدون تسلط بر هنر پرانایاما کامل تلقی نمی شود.
جوهره ی دانش استاد آینگار در مورد آساناهای یوگا در اثر ماندگار او به نام پرتو بر یوگا به خوانندگان عرضه شده است . اکنون در این کتاب جدید،شاهد اوج پختگی و تهذیب نفس وی در هنر پرانایاما هستیم.در این اثر،برنامه ی تمرینی پرانایاما در دویست هفته تنظیم شده است که نیاز به پانزده الی سی دقیقه تمرین روزانه دارد.

پرانایاما به عنوان علم تنفس از مهمترین مباحث یوگا است . زندگی با شروع تنفس و تداوم آن آغاز و ادامه پیدا می کند و با قطع تنفس پایان می یابد .
آهنگ تنفس انسان هماهنگ با ریتم حیات وی تنظیم و نمادی از وضعیت سلامتی جسم و ذهن او است . هر تغییری در آهنگ تنفس در شرایط جسم و روان ما تاثیر می گذارد . بنابراین تمرینات مداوم تنفسی پرانایاما با تاثیر در آهنگ و ریتم تنفس می تواند تاثیرات مهم در سلامتی تن و روان داشته باشد . انتظام ارادی فرآیند تنفس،مدیریت جریان هوا دردم ، بازدم و حبس تنفس با شیوه های متعدد در علم باستانی یوگا طی قرن ها صورت می پذیرد و در کتاب حاضر به شکل علمی و کلاسیک با تصویر و تمرین های لازم ارائه می گردد.

کتاب آناتومی یوگا به زبان ساده ما را قادر می‌سازد که درک عمیق‌‌تری نسبت به ساختار و مفاهیم اساسی هر حرکت و وضعیت یوگایی داشته باشیم. تصاویر رنگی با جزئیات دقیق آناتومیک این کتاب توسط متخصیصن به تصویر کشیده است تا شما بتوانید ببینیید در هر حرکتی که در بدن ایجاد می‌شود- از تنفس تا آساناهای ایستاده- از چه عضلاتی استفاده می‌شود و چه رابطه‌ای بین ستون فقرات،تنفس و وضعیت‌های مختلف بدن وجود دارد. مهم نیست که به تازگی با یوگا آشنا شده باشید یا سالهاست که تمرین‌های یوگا را انجام می‌دهید.

تحقیقات نشان می دهد که برای جا انداختن یک عادت باید ۲۱ روز بر روی آن تمرین شود.به همین دلیل لوئیز هی تصمیم گرفت دوره کوتاه ۲۱ روزه ای، به خصوص برای کسب مهارت های جدید در زمینه عبارات تاکیدی را طراحی کند.

 

جهت کسب اطلاعات و تهیه کتاب های معرفی شده

لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۲۲۶۱۱۴۳۴۶

۰۱۱۳۳۳۲۰۶۳۰

آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*