خانه » مقاله ها » مقاله های یوگا » ورزش یوگا سخته یا آسون ⁉️
ورزش یوگا سخته یا آسون ⁉️

ورزش یوگا سخته یا آسون ⁉️

“”در ابتدا، برای بسیاری از افراد ممکن است عجیب به نظر برسد که به ورزشی بپردازند که به جای استفاده مداوم از وزنه های سنگین، مهمترین ابزار این ورزش قدرتی، در درجه اول وزن خود فرد باشد

“”شاید دلیل ظاهر آسان حرکات یوگا آن باشد که روانی اجرای حرکات و کنترل دریوگا چنان برجسته و چشمگیر است که به ندرت در تکنیک های ورزش های دیگر دیده می شود. در واقع، یوگا کاملا بر خلاف ورزش هایی است که تا کنون انجام داده اید و یا قبلا دیده اید.
“”درست است،یوگا به طور گول زننده ای به نظر آسان می رسد اما در واقع یوگا ورزشی کاملا متفاوت با نتایجی کاملا متفاوت است. حتی اگر ورزشکار حرفه ای رشته های دیگر نیز باشید، وقتی برای اولین بار یوگا انجام میدهید، ممکن است شوکه شوید که حتی با داشتن اندام و ظاهری متناسب، قادر به انجام بسیاری از تمرینات یوگا نیستید. بله دلیل این امر کاملا واضح است، چون در هیچ ورزشی به اندازه یوگا بر روی اهمیت و قدرت هسته مرکزی بدن پرداخته نمی شود. در واقع، یوگا تنها برنامه ورزشی است که بر تقویت عضلات هسته مرکزی از تمام ابعاد و زوایا به عنوان اساسی ترین اصل می پردازد.

“”این برداشت بسیاری از افرادیست که برای آشنایی با این ورزش، در کنار در ورودی سالن به تماشای کلاس میپردازند: ” این ورزش به اندازه کافی سخت نیست که بتونه روی بدن من تاثیر بگذاره”
“”اما به محض شروع اولین جلسه، کاملا از گفته خود صرف نظر خواهید کرد و به تدریج که با اصطلاحات و اصول یوگا آشنا شدید، خواهید دید که تا چه حد این ورزش بدن شما را، حتی اگر ورزشکار حرفه ای رشته های دیگر نیز باشید، به چالش می کشد و هر جلسه شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

http://www.yogaacademy.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*