خانه » مقاله ها » مقاله های عمومی » فواید جذاب راه رفتن روی چمن با پای برهنه
فواید جذاب راه رفتن روی چمن با پای برهنه

فواید جذاب راه رفتن روی چمن با پای برهنه

کمک به کنترل بیخوابی 

بی خوابی، یک نوع اختلال در خواب به حساب می آید . افرادی که دچار مشکلات خواب هستند، گفته می شود که دچار بی خوابی شده اند. باتوجه به بنیاد ملی خواب، یک فرد بالغ احتیاج به حداقل ۷ ساعت خواب در طول شبانه روز دارد تا سالم بماند. اعتقادات و شواهدات بر این است که راه رفتن با پای برهنه بر روی چمن، میتواند بی خوابی را درمان کند.

استخوان های سالم

پیاده روی به استحکام استخوان ها منجر میشود در نتیجه از بروز بیماری هایی مثل آرتریت پیش‌گیری میکند . زمانی که روی چمن راه می روید، با قرار گرفتن در معرض نور خورشید ویتامین D جذب می کنید که برای سلامت استخوان ها ضروری است.

ارامش ذهن، بدن و روح

راه رفتن صبحگاهی برای حافظه، جسم و روح بسیار موثر است. در صبح با استنشاق هوای تازه بدن کار خود را درست شروع میکند . نورخورشید، هوای تازه و فضای صبح منجر به تولید هورمون ارام بخش در بدن میشود .

فواید جذاب راه رفتن روی چمن

کمک به بهبود سیستم عصبی

راه رفتن با پای برهنه، سبب تحریک نقطه فشار پا شود و این، به نوبه خود، اعصاب و رگ ها را تحریک میکند . این عملکرد، سیستم عصبی بدن ما را بهبود می بخشد و حتی درد ناشی از وریدهای واریسی، به خصوص در بیماران دیابتی کاهش می یابد، اما اگر بطور منظم این کار تکرار شود.

بهبود عملکرد قلب و عروق

راه رفتن با پای برهنه، سیستم عصبی را بهبود می بخشد، که در قبال آن، گردش خون هم بهبود می یابد و در پایان منجر به بهبود سیستم قلب و عروق میشود .

موثر برای چشم و بینایی

پیاده روی با پای برهنه در صبح برای چشم و بینایی خواص بسیاری دارد. پا ها مناطقی دارند که با اعضای بدن در رابطه هستند.

راه رفتن بیش ترین فشار را بر روی انگشت اول، دوم و سوم می آورد که این نقاط بر سلامت چشم تاثیرگذارند.

افزایش ایمنی بدن

تحریک سیستم عصبی در طول راه رفتن با پای برهنه، به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک میکند . توجه کرده اید که بچه ها عاشق بازی و جنب و جوش با پای برهنه هستند، و اگر با شن و ماسه بازی میکنند ، ایمنی آن ها افزایش می یابد و قوی تر و سرحال تر میشوند .

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*