خانه » مقاله ها » مقاله های یوگا » بهترین تمرین های ساده یوگا
بهترین تمرین های ساده یوگا

بهترین تمرین های ساده یوگا

بعضی روزها ممکن است وقت آزاد داشته باشید و بعضی روزها ممکن است که حتی نیم ساعت هم برای یوگا وقت نداشته باشید. امروز چندتا از بهتری ن و جدیدترین نرمش های  یوگا را به شما یاد می دهیم که در کمترین زمان می توانید آنها را تمرین کنید. هر چند توصیه متخصصان این است که هفته ای حداقل ۴ بار این تمرین ها را انجام دهید.

۱- با حرکت دادن لگن شروع کنید

آموزش حرکات یوگا در خانه 1

این حرکت تمامی آثار درد پشت و یا سختی لگن را به مرور زمان از بین می برد. حدود ۱۵-۲۰ بار این نرمش را انجام دهید. این تمرین را خیلی آرام انجام دهید و تاجایی که کمرشما به راحتی و نرمی حرکت کند، ادامه دهید.

دقت کنید که این حرکت بسیار نرم و ظریف است، در این نرمش نباید باسن خود را از زمین بردارید.

۲- کشش گربه-گاو برای نرم کردن ستون فقرات

آموزش حرکات یوگا در خانه 2

۳- حرکت صورت رو به پایین، یک حرکت عالی برای کل بدن

آموزش حرکات یوگا در خانه 3

پشت خود را مانند تصویر بالا ببرید و کمی نگه دارید و با پاها به بالا فشار بیاورید. سپس زانوهای خود را خم کنید و دستان تان را به نوک پنجه ها برسانید و کمی مکث کنید، مجددا به همین حالت کشیده برگردید. حداقل ۶ بار برای هر پا.

۴- عضلات جلو و پشت ران خود را بکشید

آموزش حرکات یوگا در خانه 4

پای راست خود را کنار دست راست خود ببرید سپس زانوی پای دیگر خود را خم کنید تا به زمین برسد. بین ۱۰ تا ۱۵ بار این کار را انجام دهید تا ران های شما کاملا گرم شوند.

۵- حالت قورباغه ای را تمرین کنید

آموزش حرکات یوگا در خانه 5

مثل تصویر، یک پای خود را حدود نیم متر به سمت جلو ببرید وپای دیگر همان سرجای شما بدون خم شدن می ماند، سپس با بالاتنه ی خود سعی کنید پنجه پای جلویی را بگیرید. این کار را خیلی آرام انجام دهید و برای هر دو پا حداقل ۱۶ بار انجام دهید.

باز نشر : آکادمی یوگا مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*